Wśród samochodów dostępnych na rynku możemy wybierać z wielu różnych opcji.

Zaczynając od wyboru marki samochodowej, poprzez model auta, ilość koni mechanicznych, rodzaju silnika, kończąc na wyborze koloru.
Kupując tak popularne auta na benzynę, możemy udać się na ulicę, gdzie znajduje się warsztat samochodowy i zapytać o możliwość zainstalowania butli gazowej w naszym samochodzie. Czasem instalacje gazowe można zamówić nawet do nowego samochodu z salonu, za odpowiednią opłatą. montując w salonie z certyfikatami nie tracimy gwarancji na nowe auto.
Jednak nie do każdego modelu instalacje gazowe będą pasowały, bo czy ktoś wyobraża sobie dostojnego jeepa z butlą gazową w bagażniku?
Poza tym instalacje gazowe nie wykorzystują w pełni mocy silnika auta, czyli potocznie mówiąc spowalniają samochód.
Jednak dla osób o ograniczonych dochodach tankowanie samochodu na stacji auto gaz jest jednym z czynników pozwalających na zaoszczędzenie środków finansowych i chętnie z niego korzystają, choć nie są to tak duże oszczędności jak kilka lat temu.
Zakładając instalacje gazowe można też liczyć na gwarancję na zbiornik oferowaną przez warsztat samochodowy. 
Ważne aby pamiętać, że założenie butli na gaz, wiąże się z zabraniem przestrzeni naszego samochodu. Do wyboru mamy dwie opcje. Możemy zamontować zbiornik na gaz w bagażniku. Druga opcja to zamontowanie go zamiast koła zapasowego. No ale wtedy trzeba się liczyć z tym, że będziemy jeździć bez koła zapasowego albo będziemy zmuszeni przenieść koło zapasowe do bagażnika, ograniczając tym samym jego ładowność. 
Kolejna różnica to taka, że od tej pory będziemy klientami nie tylko stacji paliw, ale również stacji auto gaz.
Ponadto z dostępnych na rynku rozwiązań można wybrać instalacje gazowe, które trzeba przełączyć ręcznie "z paliwa na gaz", ale i takie, które przełączają się automatycznie. Zwykle samochód zostaje również wyposażony w kontrolkę informującą nas o pojemności zbiornika.
Tankując na stacji auto gaz trzeba mieć też na uwadze częstsze wizyty na stacji, w zależności od wybranej pojemności zbiornika.

Fotografie:

auto

moto

samochód