Warsztat Samochodowy Diagnostic Car

ul. Opolska 5a
55-011 Siechnice / k. Wrocławia
tel. 695 905 995
email: kontakt@diagnostic-car.pl

http://www.diagnostic-car.pl


Od momentu, gdy w samochodach, nissanach wyposażonych w silniki wysokoprężne zaczęto masowo montować filtry cząstek stałych zaczął się jednocześnie stopniowo rozwijać rynek związany z usługą zgoła odwrotną.

Mamy tu na myśli usuwanie filtra cząstek stałych, co ma w prostej linii doprowadzić do uniknięcia potencjalnych kłopotów wynikających z niewłaściwego użytkowania samochodów z silnikiem Diesla. Ale czy naprawdę chodzi tutaj o niewłaściwe użytkowanie? Raczej nie można tak przecież nazwać zwykłej codziennej jazdy po mieście, ale z punktu widzenia warunków, w jakich pracuje silnik podczas miejskiego tryby poruszania się, można się pokusić o stwierdzenie, że jest to szkodliwe dla filtrów dpf. Co zatem robią kierowcy, aby pozbyć się potencjalnego problemu? Jedni po prostu rezygnują z zakupu pojazdów wyposażonych filtr cząstek stałych, a drudzy, no cóż… decydują się na usuwanie dpf Taki zabieg nie zawsze jednak jest bezpieczny i nie zawsze prowadzi do osiągnięcia upragnionego celu, jakim jest pozbycie się „tykającej bomby” w swoim samochodzie, przy jednoczesnym utrzymaniu jego pełnej sprawności. W większości polskich miast znajduje się kilka lub nawet kilkanaście serwisów samochodowych zajmujących się tego typu usługami. Każdy kierowca, który ma na uwadze dobro swojego samochodu, a przede wszystkim chce uniknąć późniejszych kłopotów związanych z czyszczeniem lub co gorsza z naprawą lub wymianą filtra dpf, na pewno bez większego problemu znajdzie warsztat samochodowy we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu czy Katowicach, który za kilkaset złotych będzie w stanie uwolnić nieszczęsnego kierowcę od niechcianej rzeczy, jaką jest filtr cząstek stałych.
Reasumując należy stwierdzić, że filtr cząstek stałych można w dzisiejszych czasach łatwo usunąć, że nie jest to zabieg nadmiernie kłopotliwy i kosztowny. Należy jednak wybierać do tego celu tylko renomowane i sprawdzone warsztaty, mające doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu usług.

Fotografie:

auto

moto

motoryzacja

dpf

mechanik

nissan